4. Таймслот
Це логічний канал на фізичному радіоканалі. DMR має два логічних канали одночасно і незалежних фізично на одному ретрансляторі. Вони так і називаються TS1 і TS2. Кожна станція передає «пакетами», в паузах між якими інша станція на іншому таймслоті також передає імпульсами. Це відбувається без взаємних перешкод, тому і виходять два логічно абсолютно незалежні канали, хоча фізично ретранслятор один і той же. Завдяки цьому відбувається одночасно економія частотного ресурсу і дворазове підвищення пропускної здатності одного ретранслятора, тобто зниження витрат на будівництво мережі.
На другому слоті використовується група TG2555 (Україна - DIGI) — загальнонаціональна та виклик-група. Вона використовує спеціально виділений TS2. Жодна інша група не допускається на TS2. Будь-які інші групи (але не TG2555), рефлектори або місцеві комунікації (TG9) дозволяються тільки на TS1. Це суворе правило, ніяких винятків.
5. Колірний код або «цифровий CTCSS».
Color Code (СС) — Подібно до CTCSS або DCS, критерій, за яким можливий поділ користувачів на певні групи. В аматорській практиці зазвичай не використовується, але при програмуванні станцій необхідно вказувати Color Code правильно, як це потрібно для кожного конкретного ретранслятора.
Приймає значення від 0 до 15. Обов'язковий. Невідповідне встановлення параметра CC призведе не тільки до відсутності можливості відкриття ретранслятора, а також не можливість його прослуховування, навіть якщо у нас правильно встановлена розмовна група.
Радіоаматорами України як правило використовується СС1.
Де брати частоти і Color Code? Відповідь на прикладі мережі Brandmeister. Заходимо в Repeaters , для зручності сортуємо по країні (для України вводимо 255 у вікні Search) і бачимо список онлайн (підключених до Brandmeister, а не взагалі всіх) ретрансляторів з їх частотами і Color Code. Бажано перевірити кілька разів з різницею в кілька годин або днів, тому що якщо в принципі робочий ретранслятор ненадовго відвалиться від інтернету, то він пропаде з цього списку, але незабаром з'явиться знову. Те ж саме в розділі Hotspot (симплексні точки доступу). Слід розуміти, що серед хотспотів високий відсоток мікропотужних індивідуальних пристроїв, спрацювати через які не вийде.
Відповідь на прикладі мережі DMR MARC. Робимо запит з потрібних критеріїв - по країнам, наприклад (спочатку вибираємо Rptr Database, а потім шукаємо по будь-яким критеріям) або завантажуємо всю базу даних , щоб згодом перенести необхідні ретранслятори в codeplug. Також можна кожен окремий ретранслятор подивитися на карті . Також через дані APRS
|