Областной радиоклуб Одесса Воскресенье, 23.02.2020, 01:12
Приветствую Вас Гость | RSS
Перевести

Текущее время в Одессе
Меню сайта

Категории раздела
Радиолюбительские новости [1260]
Радиолюбительские новости
Клубные новости [88]
Клубные новости
Технические новости [21]
Технические новости
Громадська спілка "Всеукраїнська радіоаматорська ліга" [10]
Громадська спілка "Всеукраїнська радіоаматорська ліга"
В помощь радиолюбителю [3]
Раздел для радиолюбителей начинающих и опытных
H A M -D M R [9]
новости H A M -D M R

Наш опрос
Оцените мой сайт
Всего ответов: 57

Статистика

Онлайн всего: 1
Гостей: 1
Пользователей: 0

www.dxzone.com
dxzone.com ham radio guide
VHF Aurora :Status
144 MHz Es in EU :Status
70 MHz Es in EU :Status
50 MHz Es in EU :Status
144 MHz Es in NA :Status
From The DXrobot
Today's MUF & Es :Status
From MMMonVHF
Календар свят України. Граматика української мови
Слушать онлайн Энерджи Украина #radiobells_embed
Главная » 2019 » Декабрь » 1 » Мережа DMR Україна часть 6
18:09
Мережа DMR Україна часть 6

8. Початок у мережі DMR.

Нижче наведено найважливіша інформація, необхідна для початку користування цифровою радіостанцією.

Перший крок перед початком роботи в мережі DMR це ваша реєстрація позивного в базі даних. Як і у випадку з D-Star, радіоматор повинен зареєструватись через на веб-сайт http://register.ham-digital.org . У відповідь він отримує його Ідентифікатор (ID), який він вводить у налаштування радіо.

DMR ID — унікальний номер, за яким його можна ідентифікувати в мережі. Оскільки стандарт DMR спочатку розроблявся для комерційних і професійних користувачів, а не для радіоаматорів, то в якості ідентифікатора використовуються цифри, а не цифробуквені комбінації, як у позивних. Тому радіоаматорським співтовариством на міжнародному рівні встановлено угоду, за якою будь-який оператор повинен добровільно отримати свій номер, однозначно пов'язаний з його легальним позивним, щоб система могла зіставляти позивний з номером і здійснювати комутацію.

 

Детальна інструкція по налаштуванню на прикладі поширених китайських DMR радіостанцій доступна за адресою  https://radio.denied.org.ua/DMR/Configure_DMR_radio.pdf

Наступним кроком буде додавання розмовних груп до списку контактів, з якими ми хочемо спілкуватися. Наприклад основні групи - TG9 і TG2555. Contact List — область в радіостанції у якій зберігаються номера розмовних груп та індивідуальних кореспондентів.

За бажанням додайте персональні контакти, з якими бажаєте спілкуватись. Для розмов у межах України зручно користуватись списком на сайті https://ham-digital.org/dmr-userreg.php?usrid=255 або https://web1.foxhollow.ca/DMR/Contacts/MD380 або http://files.ham-dmr.be/UserDB . Там же через пошук можна знайти персональні ID операторів з інших країн. Контакти додані у список контактів радіостанції дозволяють відображати на дисплеї позивний та ім’я кореспондента під час виклику.

Не забудьте позначити групи як "Group call" а персональні контакти (такі як позивні з DMR ID) як "Private call".

Груповий виклик означає передачу в розмовну групу і здійснюється з контактів або, при можливості, прямим введенням номера з клавіатури. Це основний режим роботи. Локальна розмова в межах одного ретранслятора все одно здійснюється як груповий виклик, але по номеру розмовної групи система розуміє, що це локальний виклик, і не ретранслює його далі.

Private Call - це можливість викликати певного кореспондента і провести з ним зв'язок, де б він не знаходився. Система знає, на якому ретрансляторі крайній раз було чути кореспондент, що викликається, і здійснює виклик з нього. У деяких мережах персональні виклики заборонені з етичних міркувань.

Де брати номери інших розмовних груп, не зазначених у розділі 3?

Відповідь на прикладі мережі Brandmeister. Знаходимо потрібну країну і дивимося, що там і як, у кого які групи використовуються. При програмуванні каналів звертаємо увагу, який таймслот в цій країні прийнятий на локальні виклики, національні, та міжнародні.

Відповідь на прикладі мережі DMR MARC. Дивимося на офіційному сайті https://dmr-marc.net і далі по посиланнях або в пошуку.

 

Розмовні групи потім додаються до списку RX груп. Що означає RX-список в налаштуваннях каналу і що в ньому вибирати?

Це той список розмовних груп, прийом з яких дозволений для цього каналу. Увага, це основні граблі новачків! Легко забути про RX-list і створити такий канал, в якому буде вказано коректний контакт, і виклик до групи буде здійснюватися як треба, а прийому не буде. Причина такої поведінки в першочергово професійному призначенні DMR: комерційний користувач не повинен відволікатися на ті переговори, які йому не потрібні, тоді як аматорові звично слухати все підряд. При розумінні суті RX-list'а стає дуже зручним слухати те, що хочеш слухати, і не чути те, що в принципі не представляє інтересу.

 

Як в загальному формувати канали? Перейдіть до конфігурації окремого каналу. Введіть обов’язкові параметри:

 • робочі частоти
 • номер таймслоту, який ви використовуєте (розділ 4)
 • встановіть колірний код (розділ 5)
 • Rx-групу
 • Контакт — розмовну групу (розділ 3) або приватний виклик.

Інші параметри, такі як TOT або рівень потужності кожен встановлює відповідно до власних потреб.

Що означає контакт в налаштуваннях каналу і що в ньому вибирати? Це той контакт, на який буде здійснюватися груповий виклик (включаючи виклик локально в межах одного ретранслятора). Тобто шукана розмовна група, яка повинна бути попередньо прописана в контактах.

Оскільки для кожного конкретного випадку користуються послугами однієї певної розмовної групи — робимо декілька окремих каналів на один і той же ретранслятор. У контактах каналу просто встановлюємо потрібну нам групу. Очевидний недолік такого рішення — набирається багато каналів пам'яті. А для станцій без клавіатури це взагалі безальтернативний варіант. Для тих таймслотів, на яких можливо ручне підключення розмовних груп, створюємо канал з локальним викликом.

Який рекомендований мінімум каналів на кожен ретранслятор в своїй країні? Залежно від країни та регіону. На прикладі України це TG9 на першому таймслоті і TG2555 на другому, тобто два канали на кожен ретранслятор, по одному на кожен таймслот. Рекомендовано додати також регіональні групи, а також групу домашнього регіону для всіх гостьових регіонів. Вийде три-чотири канали на ретранслятор.

Який рекомендований мінімум каналів на кожен ретранслятор в гостьовій країні? Залежно від гостьової країни і регіону і в залежності від домашньої країни. Якщо не передбачається спілкування з місцевими радіоаматорами в гостьовій країні, то визначаємо, на яких таймслотах прийняті міжнародні виклики і програмуємо туди розмовну групу домашньої країни. На прикладі України це 2555 на тому таймслоті, який дозволено використовувати в гостьовій країні, тобто один канал на кожен ретранслятор. Можна додати домашню регіональну групу, це ще один канал. Якщо передбачається спілкування з місцевими радіоаматорами в гостьовій країні, то додаємо канали з національними або регіональними групами гостьової країни на свій розсуд. Вийде три-чотири канали на ретранслятор.

У налаштуваннях TX Admit Criteria бажано встановити Channel Free для уникнення ненавмисної перешкоди на зайнятому таймслоті. Або вибрати Always Allow, але тоді необхідно уважно стежити за незайнятістю таймслота перед початком передачі. Функція ідентична Busy Channel Lockout.

 

Як вручну підключити розмовну групу на таймслот? Це можливо тільки в раціях з клавіатурою. Відповідь на прикладі мережі Brandmeister. Вибираємо той таймслот, на якому це можливо. В налаштуваннях каналу встановлюємо групу 9 на передачу. Далі або вибираємо в контактах, або вводимо вручну номер бажаної розмовної групи і здійснюємо груповий виклик (Brandmeister допускає і персональний виклик, обробляючи його все одно як груповий). Розмовна група тимчасово підключена і відключиться через кілька (зазвичай п'ятнадцять) хвилин бездіяльності. Зв'язок станція-ретранслятор буде як і раніше здійснюватиметься в TG9, але з боку ретранслятора TG9 буде тимчасово об'єднана з викликаної TG, поки та не відключиться, а значить виклики з TG9 будуть трансформовані в виклики в підключену групу.

Що означає список сканування в налаштуваннях каналу і що в ньому вибирати? Це той список каналів, по якому буде здійснюватися сканування, якщо запустити сканування саме з цього каналу. Тобто спочатку створюємо скан-листи з наявних каналів під різні випадки життя, а потім вибираємо відповідний для цього каналу. Наявність поточного каналу в скан-листі як не дивно не є обов'язковим, однак його відсутність при неправильних налаштуваннях сканування може зробити поточний канал недоступним.

Під час сканування можна приймати груповий виклик при пересуванні між кількома ретрансляторами без необхідності вручну перемикати канали. При належному програмуванні відповідь може здійснюватися не з обраного каналу, а з того, з якого був прийнятий останній виклик під час сканування.

Ви можете також сканувати аналогові канали, змішані з цифровими. Сканування зменшує час роботи від батареї на вашому радіо.

Роумінг. Операторам станцій з підтримкою роумінгу можливо, на власний розсуд, активувати роумінг для автоматичного вибору найкращого каналу без необхідності ручного перемикання при русі між ретрансляторами.

Zone — група каналів, як правило збирається за географічною ознакою. Більшість станцій дозволяє запрограмувати не більше 16 каналів на зону (в деяких до 512 і більше), причому один і той же канал може бути одночасно поміщений в різні зони. Розподіл на зони не впливає на роботу р/с в принципі і потрібно лише для зручності користувача, що може перемикати зони в міру географічного переміщення або розділяючи канали на зони за іншими ознаками (наприклад LPD/PMR тощо). Обмеження у 16 каналів на зону історичне: більшість портативних професійних станцій мають 16-позиційний селектор каналів. Інших об'єктивних причин для обмеження числа каналів на зону немає.

Що означає Radio Enable / Disable? Це можливість дистанційно відключити загублену або вкрадену р/с (або повторно активувати знайдену), передавши їй спеціальну команду. Також може використовуватися в комерційних мережах при неадекватній поведінці оператора, що заважає працювати іншим. Налаштовується в CPS. В аматорській практиці зазвичай не використовується.

Що означає Radio Check? Це можливість перевірити, чи знаходиться р/с в мережі.

Що означає Remote Monitor? Це можливість прослухати, що відбувається біля рації. Слугує додатковим засобом безпеки для комерційних користувачів. Налаштовується в CPS. В аматорській практиці зазвичай не використовується.

CPS — програмне забезпечення для для програмування в радіостанцію каналів, налаштувань і т.п. (codeplug). Не плутати з ПЗ для прошивки.

Codeplug — файл з каналами і настройками станції, який записується в станцію за допомогою CPS. Не плутати з файлом прошивки (firmware) або процесом прошивки (flashing).

Firmware — мікропрограма станції, її «операційна система».

Talkaround — Режим роботи р/с поза зоною покриття ретранслятора, що дозволяє станціям тимчасово зв'язуватися в симплексному режимі на вихідних частотах ретранслятора.

FPP — можливість змінити канали з клавіатури, без CPS.

При найменшому сумніві звертайтеся за допомогою з програмування! Неправильно запрограмована станція в кращому випадку не дозволить нормально спілкуватися її власнику, а в гіршому - порушить роботу мережі.

Тепер залишається знайти ретранслятор і розпочати працювати в ефірі. Та, звичайно, прочитати правила роботи в ефірі незалежно чи то
через ретранслятор, чи в симплексі
Категория: H A M -D M R | Просмотров: 52 | Добавил: ut0fc | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
avatar
Вход на сайт

Текущее время в Лондоне
Поиск

ВП ГС"ВРЛ" в Одеській Області
 • ВІДОКРЕМЛЕНИЙ ПІДРОЗДІЛ ГРОМАДСЬКОЇ СПІЛКИ "ВСЕУКРАЇНСЬКА РАДІОАМАТОРСЬКА ЛІГА"В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ
 • УКВ ретранслятор ОДЕССА
  Одесса 439,000/431,400 (-7,600) субтон 67.0

  УКВ ретранслятор Сергеевка
  Одесса 439,200/431,600 (-7,600) DMR, D-Star, Fusion, P-25

  Поиск позывных
  QRZCQ.com:
   

  Поиск в RU Callbook'e:  
   

  Поиск в QRZ Callbook'e:
   

  Поиск в базе IK3QAR:
   

  Enter your callsign to see if you have an eQSL waiting!

  Календарь

  Архив записей

  Интересные сслки
 • U T 2 F W F
 • Всеукраїнська радіоаматорська ліга
 • Радиоклуб Одесса В FACEBOOK
 • QRP Клуб Украины
 • Группа Радиоклуб Одесса в FACEBOOK
 • УКРАЇНСЬКИЙ ДЕРЖАВНИЙ ЦЕНТР РАДІОЧАСТОТ
 • Календарь соревнований
 • QRZ.RU Contest Calendar
 • PG7V contestcalendar
 • sk3bg
 • Kenwood TS-590
 • Kenwood TS-480
 • DX Summit
 • DXSCAPE
 • Simon's DX
 • DXWATCH
 • DX FAN
 • DX ZONE
 • Reverse Beacon Network
 • DX ZONE
 • 425 DX Calendar
 • Грозы в реальном времени
 • ADXO by NG3K
 • 432 and Above EME Newsletters by K2UYH
 • DX News
 • Southgate Amateur Radio News
 • DX ZONE
 • DXcoffee
 • DX World
 • OPDX Bulletin
 • The Daily DX
 • Weekly DX Report
 • W1AW Bulletins Archive Propagation
 • SixItalya
 • W1AW Bulletins Archive (DX)
 • QRZ NEWS
 • DARC DX Bulletins
 • SWARL

 • Украина онлайн Site-ok.ua — продвижение сайтов Белый каталог сайтов PopCat.ru Каталог русскоязычных сайтов AddsSites, бесплатная регистрация сайтов. Каталог сайтов Одессы Flag Counter
  Copyright MyCorp © 2020