Главная » 2022»Май»8 » Про День Радіо та перших радіоаматорів України.
15:57
Про День Радіо та перших радіоаматорів України.
Про День Радіо та перших радіоаматорів України. Протягом поточноо року ми маємо декілька дат, які відзначаються як "День радіо". Так у країнах СНД "День Радіо" раніше щорічно відзначали 7 травня, виходячи з того факту, що 7 травня (25 квітня по старому стилю) 1895 року на засіданні Російського фізико-хімічного товариства викладач Кронштадтського мінного офіцерського класу Олександр Степанович Попов розповів, що ним створений засіб для сигналізації без проводів за допомогою електромагнітних хвиль. У той же час більшість країн Заходу винахідником радіо вважає Гульєрмо Марконі, який подав свою заявку на винахід системи радіотелеграфування 2 червня 1896 року. Хоча іноді там називаються й інші вчені. Так у Німеччині творцем радіо вважають Генріха Герца, у США Малона Луміса та Ніколу Тесла.
На жаль, і цей факт підтверджує новітня історія з нападом Росії на Україну, що святкування "Дня радіо" 7 травня вказує на те, що ця дата була спробою великодержавної російської пропаганди зробити Росію батьківщиною усіх відкриттів. Там, виявляється, і перший паровоз побудували, і першу друковану книгу видали, і навіть радіо винайшли. Тим не менш, наше життя склалось так, що більшу частину свідомого життя, ми радіоаматори України, святкували День Радіо саме у цю дату – 7 травня. Але в подальшому ми просто не маємо морального права підтримувати цю традицію і повинні запровадити свій український день Радіо, як національне свято українського радіоаматорства.
На противагу святкуванню 7 травня Дня Радіо саме у цей весняний період у березні-квітні 2022 року ми відзначаємо чергову 110-ту річницю з дати зародження радіоаматорства на теренах України. Сталось це орієнтовно у березні далекого 1912 році, коли із міста Жмеринки розпочали працювати дві аматорських станції бездротового телеграфу, побудовані наглядачем станційного дротового телеграфу Сергієм Жидковським. Одна з цих станцій знаходилась у будинку, де квартирував Жидковський. А інша, кореспондуюча станція, розміщувалась у будинку його колеги телеграфіста Михайла Бубновського. У звя’зку із початком першої світової війни у березні 2014 року робота цих станцій була припинена владою царської Росії.
Детальніше дивись на сайті газети „Радіоінформ” mwp pp ua.